Pénteki bukta: nehéz a biztonsági őrök sora
2010.02.26. 16:11
Az alábbi képek is bizonyítják, hogy a rend őrének lenni fáradságos meló - hiszen nincs nehezebb egy unalmas munkánál...
.
Az alábbi képek is bizonyítják, hogy a rend őrének lenni fáradságos meló - hiszen nincs nehezebb egy unalmas munkánál...
.
Ezek a reklámok úgy keletkezhettek, hogy a főnökség odarakott a marketingesek elé néhány épületfotót, és azt mondták nekik, hogy "tessék ide valami eredetit kitalálni". Ahogy a következő képeken látható, voltak néhányan, akik felnőttek a feladathoz:
Konditerem-reklám egy építkezésen
Szupererős ventillátor
Nike
.
Változik a világ. Ha a nagyi azt akarja, hogy az unokája is követni tudja a palacsinta receptjét, az ő nyelvén kell elmagyaráznia. Főleg, ha a kisunoka egy bizonyos szubkultúrához tartozik...
Hozzávalók: liszt, cukor, víz, tej, olaj, tojás, kanál, injekcióstűk, öngyújtó és egy bankkártya.
.
Bőszen építik a kommunizmust arrafelé... Ha ilyen autókból áll az esküvői menet, vajon hová mennek nászútra? És náluk is a menyasszony családja fizeti?...
.
Újabb csokor az emberi találékonyság és az eszméletlen gagyi keverékéből. MacGyver még mindig elbújhatna...
Traktorgrill
Bátor munkásemberek
Turmixgép
Elegant Gelato
.
Amikor pár éve először hallottam, hogy egyre több autóban elektronika irányítja a gázadást, fékezést vagy éppen a kormányzást, felállt a szőr a hátamon. Rögtön megjelent előttem a kép: hiába nyomom hisztérikusan a féket, a lefagyott szoftver miatt a hatás csak annyi lesz, mintha a kormányt ütném-verném tiszta erőből.
Hiszen ahol szoftverek vannak, ott a lefagyás is előfordul. Kevés olyan komolyabb PC felhasználó van, aki ne tudná, mit jelent a "kék halál". (Macintosh felhasználóknak a fordítás: "strandlabda") Mást jelent viszont a kék halál az íróasztal előtt ülve, és mást az autópályán...
Nem tartom kizártnak, hogy úgy fogunk visszanézni ezekre a napokra, mint amikor először szembesültünk mindezzel komolyabban. A Toyota körül kialakult botrányt (=többen meghaltak, mivel egyszerűen nem tudták megállítani az autójukat) jelenleg a beszoruló gázpedálra fogják, sokan azonban nem fogadják el ezt a magyarázatot. Nem egy szakértő szerint simán kiderülhet, hogy az egészért az elektronikai ill. szoftverháttér a ludas.
Ha így lesz, eléggé ironikus, hogy a világ egyik legmegbizhatóbb autóit gyártó cége lesz a rossz minőségű szoftverek miatti problémák emblematikus figurája. És ha így lesz, ők lesznek ugyan az elsők, de semmiképpen sem az egyetlenek akik így járnak.
A mai napig nem értem pontosan, miért gondolják az autógyárak, hogy az ember életét rá lehet bízni az elektronikára és a szoftverekre. Igen, mindez évtizedek óta jól működik a repülőgépek esetében. Egyet azonban nem szabad elfelejteni: amíg egy repülőgépen minden rendszer két-háromszorosan túl van biztosítva, addig ez az autóknál semmiképpen sem éri meg. Amikor késhegyre menő küzdelem folyik a gyártási költségek egy euróval - sőt, eurocenttel - való csökkentéséért, nem fognak a biztonság miatt 2-3 különálló rendszert tervezni ugyanannak a feladatnak az elvégzésére.
.
Minden év január végén rendezik Angliában a Tough Guy Challenge-t, amit nemes egyszerűséggel a "világ legkeményebb versenyének" hívnak. Nem véletlenül.
A kb. 12 kilométer hosszú verseny egy tájfutásos szakaszból, illetve egy akadálypályából áll. A szervezők mindenkivel aláíratnak egy papírt, hogy "a saját hülyesége miatt van itt". Ezen kívül figyelmeztetnek, hogy mindenki a saját felelősségére kockáztatja a következőket (az eddigi versenyek tapasztalatai alapján) - vágott és ütött sérülések, égési sérülések, kiszáradás, kihűlés, klausztrofóbia, tériszony, elektromos áramütés, rándulások, ficamok, csonttörések és halál.
Ez sem veszi el a kedvét az évi kb. 6000 versenyzőnek, akik kb. kétharmada fejezi csak be a versenyt. Ha valaki ezek után kedvet kapott, ide kattintva tud jelentkezni a 2011-es viadalra...
A többieknek pedig íme néhány kép a múlt heti versenyről:
A Tough Guy Challenge egyik résztvevője levegőt vesz a vízben - a verseny része egy kb. 1 km-es vízbenfutásos-úszásos szakasz is. (Egyébként idén nulla fok körül volt a hőmérséklet.)
.
...akkor olyan húzásokat csinálnak, mint a Kulula Air-nél a napokban. Rövid idő alatt a fél internetet bejárta a fapados légitársaság legújabb Boeing 737-ese, ami a tradicionálistól némileg eltérő festést kapott.
A gépet elnevezték Flying 101-nak (kábé = "Repülési alapismeretek") és mindenféle magyarázó megjegyzést fűztek a különböző részekhez. (A képekre kattintva nagyobbak lesznek!)
.
Utolsó kommentek